... trwały druk na płaskich, wklęsłych i wypukłych podłożach ...

Tampondruk: druk na płaskich, wypukłych i wklęsłych podłożach.

Tampondruk, to technika druku pośredniego, polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem, na podstawie płytki z wytrawionym wzorem.

Dobierając odpowiednio kształt tamponu i rodzaj farby możemy wykonać nadruk na wklęsłych, wypukłych, nierównych i nieregularnych powierzchniach różnorodnych podłoży: twarzywa sztuczne, guma, szkło, metal, skóra, drewno.

Zwany również, niekiedy, tampodrukiem, stosuje się głównie do wykonywania napisów i znaków graficznych jedno lub kilkukolorowych.

Tampondruk polecamy do zadrukowywania:

  • długopisów, zapalniczek i innych gadżetów;
  • sprzętu AGD i RTV;
  • przedmiotów: z tworzyw sztucznych, gumowych, ze szkła, metalowych, ze skóry, drewnianych.

 

Głównie napisy i znaki graficzne

Tampondruk służy głównie do nanoszenia na przedmioty zadrukowywane napisów (nazw, danych teleadresowych) i znaków graficznych (logo, logotypów).

 

Z płaskiego na różne

Matryca do tampondruku jest oczywiście płaska. By można drukować na wklęsłym, wypukłym lub innym, trzeba zastosować odpowiedni tampon.

 

Trzeba zrobić matrycę

Do wykonania zadruku potrzebna jest dla każdego koloru matryca. Pociąga to za sobą koszty niezależne od nakładu. Jest jednak dobra wiadomość. Przygotowana matryca może być wykorzystywana do zadruku na różnych przedmiotach (długopisach i ołówkach), oczywiście pod warunkiem, że druk będzie miał ten sam wymiar, ale może być innego koloru.

 

Jeżeli napotkacie Państwo jakiś problem dotyczący jakiegokolwiek druku, wystarczy zadzwonić: 22 675 65 16 lub 22 675 65 17, pomożemy.

 

<<<   >>>

Zalety tampondruku:

  • druk na zróżnicowanych powierzchniach: płaskich, wypukłych, wklęsłych, nierównych, nieregularnych;
  • drukuje na: tworzywach sztucznych, gumie, szkle, metalu, skórrze, drewnie;
  • spora odporność zadruku na czynniki mechaniczne, wodoodporny;
  • dobre krycie.

 

Wady tampondruku:

  • trudne pasowanie.

 

Ołówki i długopisy zankowane tampondrukiem

Wykonanie strony