... drukowanie w dowolnym nakładzie papierowych materiałów reklamowych ...

Druk offsetowy: najwyższa jakość, w dowolnej kolorystyce.

Druk offsetowy, znany również jako offset, to obecnie najpopularniejsza technika druku. Jest to technika druku płaskiego, w której obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukarskiej (potocznie zwanej blachą) na papier, za pośrednictwem gumy obciągniętej na cylindrze.

Do wydrukowania pełnokolorowego zdjęcia trzeba przenieść na papier obraz przetworzony (rozseparowany) na cztery kolory, czyli trzeba przepuścić papier pod czterema cylindrami, każdy z gumą zanurzoną w kałamarzu z farbą o innym kolorze. Kolory te, w skrócie nazywane CMYK to: Cyana (jasny niebieski), Magenta (purpurowy), Yellow (bledszy żółty), Key (czarny). Najlepiej jak jedna maszyna drukarska może "równoczaśnie" drukować czterema kolorami, czyli posiada cztery zespoły drukarskie (blacha, kałamarz, cylinder). Taka maszyna nazywana jest "czterokolorówka". Jeszcze lepsze są "pięciokolorówki". Na ostatnim piątym zespole można drukować kolor dodatkowy, np. złoty, lub używać go do lakierowania, czyli zabezpieczenia wydruku specjalnym lakierem offsetowym. To wszystko w "jednym przelocie" papieru przez maszynę.

Są też maszyny ośmio i dziesięciokolorowe, drukuje się na nich, za jednym przebiegiem, obie strony papieru w pełnym kolorze. Swoje ekonomiczne uzasadnienie posiadają również maszyny dwu i jednokolorowe. Jeżeli drukujemy czarno-białą książkę, możemy to zrobić na krótszej i tańszej maszynie z jednym zespołem drukującym. Podobnie jest w przypadku druku pisma firmowego z logo w jednym kolorze.

Maszyny offsetowe dzielimy również ze względu na maksymalny format zadruku. Wyróżniamy maszyny pełnoformatowe, o formacie zadruku B1, półformatowe drukujące do B2 i ćwierćformatowe drukujące do formatu B3. Istotnymi własnościami tych maszyn są: szybkość druku (większy format to więcej odbitek na godzinę) i opłacalny nakład (mniejszy nakład jest tańszy na mniejszej maszynie).

Nie trzeba tego wszystkiego wiedzieć, żeby zamówić potrzebne druki. Wystarczy, że my to wiemy. Proszę nam zaufać i zdać się na nasz profesjonalizm, nasze doświadczenie. Bardzo chętnie pomożemy, proszę dzwonić: 22 675 65 16 lub 22 675 65 17.

Druk offsetowy polecamy do produkcji:

 • folderów, broszur, ulotek w formatach od A6 do B1;
 • książek i albumów - w oprawie klejonej i szytej, miękkiej i twardej;
 • biuletynów, gazetek firmowych i pracowniczych;
 • raportów, sprawozdań finansowych i innych wydawnictw specjalistycznych;
 • pism firmowych, wizytówek, kopert i innych akcydensów;
 • plakatów, map z listwami i bez;
 • kalendarzy: nabiurkowych, ściennych, trójdzielnych, planszowych, książkowych;
 • innych wysokonakładowych publikacji i materiałów reklamowych.

 

Wysokie nakłady

Ta metoda druku jest najbardziej opłacalna dla wysokich nakładów, czyli od kilkuset egzemplarzy. Żeby wyprodukować pierwszą odbitkę, trzeba ponieść określone koszty: przeprowadzić impozycję (zaplanować ułożenie drukowanej treści na arkuszu drukarskim), naświetlić blachy i wykonać narząd (ustawić odpowiednio drukowaną treść względem papieru, spasować kolory, rozsmarować farbę; czyli wykonać sporo "próbnych odbitek"). Wszystkie te czynności kosztują. Jeżeli przeliczymy je na wykonaną odbitkę, to okaże się, że im więcej odbitek wydrukujemy (większy nakład), tym mniejszy koszt jednostkowy osiągniemy.

 

Dowolne kolory, w dowolnych ilościach

W druku offsetowym nie musimy ograniczać się do CMYK'a i czarnego. Kolorowe zdjęcia najlepiej drukować używając farb CMYK, ale wszystko inne możemy drukować jak "kreatywna dusza zapragnie". Jak chcemy drukować kolor złoty, to drukujemy złotą farbą (nie koniecznie ze złota!). Możemy wybierać z szerokiej gamy kolorów Pantone. Jak sobie wymyśliliśmy logo określonego, indywidualnego koloru, to dobieramy sobie farbę i zawsze nasze logo drukujemy tą naszą indywidualną farbą. Jeżeli drukujemy papier firmowy, wizytówki to mamy taniej. Nie musimy drukować czterema kolorami, tylko jednym. Ale, jeżeli drukujemy kolorowy folder, to jak chcemy by nasze logo było drukowane naszą farbą, to mamy drożej bo trzeba oprócz czterech kolorów (CMYK) drukować dodatkowo, naszym piątym.

 

Szeroka gama formatów

Offsetem możemy wydrukować małą ulotkę i duży plakat. Do każdej z tych prac dobierzemy odpowiednią maszynę. Dużego plakatu na małej maszynie nie wydrukujemy, ale bardzo dużo małych ulotek na dużej maszynie może być opłacalne. Jeżeli będzie wiadomo co wydrukować, my doradzimy na czym, gdzie i za ile, żeby było optymalnie, zrobimy to za Was, dla Was.

 

Wystarczy zadzwonić: 22 675 65 16 lub 22 675 65 17.

 

<<<   >>>

Zalety druku offsetowego:

 • precyzyjna, wysoka jakość druku;
 • możliwość stosowania kolorów dodatkowych (np. złoty) w dowolnej ilości;
 • można drukować tylko jednym dowolnym kolorem;
 • można drukować na materiałach nie gładkich: prążkowanych, fakturowanych;
 • podczas druku papier się nie nagrzewa;
 • stosowane farby pozwalają na poddawanie wydruków dalszym dowolnym obróbkom: foliowanie na zimno i na gorąco, lakierowanie wybiórcze, złocenie, kaszerowanie, sztancowanie i inne.

 

Wady druku offsetowego:

 • czas potrzebny na wyschnięcie farby po druku.

 

Plakaty wydrukowane offsetowo

Wykonanie strony