... wykonujemy kreatywne projekty na podstawie briefu kreatywnego ...

Brief kreatywny na wykonanie strony wielkiformat.net.pl

Brief kreatywny to, mówiąc w skrócie, ustalony i doprecyzowany przez accounta z agencji reklamowej wraz z klientem, opis czego oczekują od zespołu kreatywnego, przy realizacji zamówienia na reklamę.

Taki przykładowy opis oczekiwań do tej strony, mógłby wyglądać następująco:

NAZWA FIRMY: Agencja reklamowa KONTUR

NAZWA I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU: strona www

TERMIN REALIZACJI: umieszczenie na firmowym serwerze do końca maja 2011 r.

POZYCJONOWANIE FIRMY I MARKI:

GRUPA DOCELOWA: pracownicy działów marketingu, reklamy, PR, ale i indywidualni przedsiębiorcy nowi, ale i już nas znający.

NA CZYM POLEGA ZADANIE: przygotowanie layoutu i treści strony www "o poligrafi w służbie reklamy": fajna profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem poleca swoje szerokie usługi reklamowe.

OPIS: strona ma być przeznaczona dla nowych klientów i dotychczasowych, którzy nie do końca znają szeroki zakres wykonywanych przez nas usług. Strona powinna mieć funkcję edukacyjną o poligrafii. Powinna pokazywać rodzaje druku z ich zaletami i wadami. Podawać przykłady co drukujemy daną techniką i dlaczego. Nie zapominamy o gadżetach. Przewidzieć rozszerzenie, w przyszłości, o przykładowe gadżety i eventy.

KONWENCJA PROJEKTU: strona powinna być głównie osadzona na html'u z layoutem opartym na CSS. Trzeba przewidzieć, żeby w niedalekiej przyszłości (jak zostaną upowszechnione w przeglądarkach nowe standardy), można w prosty sposób przekonwertować ją na HTML5 i CSS3.

SPECYFIKACJA PRODUKTU: layout dwu lub trzy kolumnowy. Treść połączona za zdjęciami. Jedna (najlepiej prawa) kolumna z miejscami promującymi treści z podstron produktowych.

OBOWIĄZKOWE ELEMENTY PROJEKTU: logo agencji reklamowej KONTUR, szeroki zakres usług, fajne, przykładowe realizacje.

INNE: strona ma się dobrze pozycjonować w przeglądarkach. Proszę pamiętać o SEO. Zasadnym jest również takie zorganizowanie podstron, by można było, jeżeli zajdzie taka potrzeba, wykorzystać stronę jako przekierowanie z reklamy Google AdWords do konkretnego produktu.

 

Wykonanie strony